Analyse afslører tilfredshed blandt foreningens medlemmer

Analyse afslører tilfredshed

 ”En gennemført tilfredshedsanalyse blandt foreningens medlemmer samt efterfølgende debat viser opbakning til Kerteminde Erhvervsforening som lokalt fællesskab, netværk og politisk talerør. Især de mindre virksomheder engagerer sig og ønsker netværket, mens de større er medlemmer for at vise solidaritet og få indflydelse.

Det hele er lige vigtigt, og det er helt naturligt, at virksomhederne har forskellige behov efter størrelse og kundegrundlag. Det vigtigste er, at alle – store som små – står sammen om et lokalt erhvervsfællesskab. Kun sådan taler vi med tyngde overfor det politiske system og markerer erhvervslivets interesser i afgørende sammenhænge.”

Jess Aagaard
Formand

Se hele analysen HER

LEAVE REPLY

Din e-mailadresse vil ikke blive publiceret. Krævede felter er markeret med *